5 ZMYSŁÓW

( 8- 18 miesięcy )

To zajęcia sensoryczne skierowane dla najmłodszych (6 -18 miesięcy)
Podczas zajęć maluchy, pod okiem swoich opiekunów, odkrywają świat wszystkimi zmysłami, jest dużo dotykania, wąchania, patrzenia i słuchania. Przez cały czas trwania zajęć towarzyszyć nam będzie muzyka. Pobawimy się w najróżniejsze zabawy rytmiczne, będziemy wspólnie odkrywać kolory, odwiedzi nas niejeden raz wielobarwny deszczyk, poznamy różne faktury i zapachy, nauczymy się odróżniać zimne od ciepłego, duże od małego. Odbędą się również zabawy i ćwiczenia oparte o elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn

Na zajęciach MINI SMYK – 5 ZMYSŁÓW będziemy poznawać świat i siebie samych poprzez dotyk, słuch, wzrok, węch, smak, ale nie tylko.
Będziemy zapraszać nasze ciała do ruchu przy muzyce, rozbudzimy naszą ciekawość i zaprosimy ją do spotkania z jej przyjaciółką – radością. Podstawą każdego działania i doznania będzie dobrowolny udział, otwartość i ciepły kontakt, a przede wszystkim przyjemność i dobra zabawa.
W zajęciach warto uczestniczyć boso (bez skarpet), warto też zapewnić maluchowi ubranko na zmianę, jeśli będziemy bawić się z użyciem wody, farb, czy mąki.

Czas zajęć: 45 min./ prowadząca p. Edytka

SENSORYKA DLA SMYKA

(8 miesięcy- 2 lata)

Są to zajęcia sensoryczne wpływające na rozwój wszystkich zmysłów: węchu, smaku, zapachu, wzroku i słuchu poprzez szeroki wachlarz różnych faktur, tekstur i barw.
Podczas zajęć brudzimy się i bawimy artykułami spożywczymi: mąką, woda, galaretkami, kisielem, olejem, ziarnami , makaronem, kaszą, ryżem, jogurtem , mlekiem poznając ich konsystencje oraz różnymi rodzajami tkanin poznając ich faktury.
Mieszamy, lepimy, malujemy, ugniatamy, budujemy, wąchamy a nawet smakujemy.
Plastyka sensoryczna pomaga dzieciom budować świadomość własnego ciała i przestrzeni, niemowlęta usprawnia ruchowo i pomaga w procesie chodzenia, u starszych dzieci wpływa na rozwój mowy, a wspólna zabawa i działanie pogłębia relację rodzic- dziecko i kontakt emocjonalny z dzieckiem budując jego poczucie bezpieczeństwa.

Czas zajęć: 45 min./ prowadząca p. Edytka

MINI PRZEDSZKOLAK

(1,5 -3 latka)

zajęcia adaptacyjno-edukacyjne, przygotowujące maluszki do pójścia do przedszkola.

Zajęcia :

• zwiększają obycia dziecka z innymi równieśnikami
  • uczą dzieci pracy w grupie
  • zwiększają dyscyplinę

Zajęcia pomogą dzieciom w osiągnięciu samodzielności i pogłębią ich rozwój społeczny w czasie zorganizowanych zabaw i w relacjach z innymi rówieśnikami.
Zajęcia „ Mini – Przedszkolak” wspomagają wiele elementów rozwoju dzieci wg skali Gardnera: inteligencję językową, muzyczną, ruchową, interpersonalną. Prowadzone są w oparciu o Zabawy Fundamentalne, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne i elementy integracji sensorycznej.
Dzieci będą uczestniczyły w zabawach sensorycznych, ruchowo- muzycznych z użyciem ciekawych rekwizytów i chusty Klanza, zabawach logopedycznych, zabawach ćwiczących dużą i małą motorykę; w części dydaktycznej zakończonej pracą plastyczną ćwicząc koordynację ręka- oko i umiejętność skupienia uwagi.
Podczas pierwszego spotkania będziemy poznawać kolory wiosny, dowiemy się czy wiosnę można ją dotknąć, czy wiosna pachnie i czy można ją usłyszeć.
Przeniesiemy się w magiczny wiosenny świat zapachów, barw i dźwięków. Dzieci wykonają swoją pierwszą przestrzenną pracę plastyczną.
Dodatkową atrakcją będzie Karuzellowe Leżakowanie :)

Czas zajęć: 120 min./ prowadząca p. Edytka

ZAJĘCIA UMUZYKALNIJĄCE Z RUCHEM ROZWIJĄJĄCYM

(8- 18 miesięcy/ 1,5-3 lata)

Kontakt dzieci z muzyką przyspiesza rozwój ich zdolności motorycznych, rozbudza wyobraźnię oraz kształtuje poczucie rytmu. Za sprawą udziału w zajęciach, dzieci poznają siebie, uczą się ufać sobie i innym, poznają innych, nabierają pewności siebie, odnajdują swoje miejsce w otaczającej przestrzeni, poznają własne możliwości, uczą się być aktywne i twórcze. Zajęcia oparte o Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka.

Celem zajęć jest:

• pogłębianie świadomości własnego ciała.
  • integracja pracy ciała i umysłu.
  • pogłębianie koordynacji oczu, uszu, rąk i całego ciała.
  • zdobywanie pewności i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu.
  • nawiązywanie kontaktu i współpracy z grupą.
  • rozwijanie twórczości i ekspresji ruchowej.

Czas zajęć: 45 min./ prowdząca p. Paulina

FIT MAMA

Fitness dla Mam z Dziećmi

Zajęcia dla Mam, które chcą spędzić aktywnie trochę czasu ze swymi Maluszkami.  Wiemy jak ciężko po porodzie wrócić do formy, a jeszcze ciężej wygospodarować czas dla siebie i dziecka. Z Nami wszystko jest możliwe ..:)  Z nami Twoje ciało wróci do formy przed porodem :) Dzięki nam nie będziesz musiała rozstawać się z dzieckiem :) Przed Tobą seria przygotowanych treningów dla mam z dziećmi, gdzie będziesz jednocześnie ćwiczyła i bawiła się z dzieckiem :)